ÖNEMLİ

Aracınızı park ettiÄŸiniz zaman ruhsatı yanınıza alınız,anahtarı kimseye (otapark ve Otel görevlisi gibi)teslim etmeyiniz,bu gibi durumlarda büyük hasarlar oluÅŸabilmekte ve sigorta kapsamı dışında kalabilmektedir.
Aracınızı mümkün oldukca otapark’a park ediniz ve anahtarı üzerinde bırakmayınız,anahtarın sizin tarafınızdan verilmesi durumda araç çalınırsa yine sigorta kapsamı dışında kalmaktadır.
Park ettiÄŸiniz araçta ya da seyir halinde görünür yerlerde ,koltukların üzerine çanta,kamera ve benzeri eÅŸyalar bırakmayınız bagaja koyunuz.
Kaza durumunda hasarlı aracı yerinden hareket ettirmeden en yakın polis veya jandarma karakolundan kaza ve alkol raporu alınması gerekmektedir.
Aracın park yerinde hasara uğraması durumunda yine karakol veya jandarmadan hasar tespit tutanağı alınması gerekmektedir.
KAZA ve ARIZA durumunda acil yardım (yol yardım)numaramızı arayınız.Hemen yardımınıza bir çekici ve/veya taksi gönderilecek,en yakın servise çekilecek,gerekiyorsa yerine baÅŸka bir araç gönderilecektir.Aracınızı jandarmanın yada polisin gönderdiÄŸi çekiciye çektirmeyiniz,kendi sigortanız olduÄŸunu söyleyiniz ve hemen bizi arayınız.
DöÅŸemelerde meydana gelebilecek sigara yanıkları sigorta kapsamı dışında olup onarımı için gereken bedeli sizin ödemeniz gerekmektedir.
Sürat limitleri ÅŸehir içinde 70 km./saat,ÅŸehir dışında 90km./saat,otoyollarda ise 120km./saattir.Yollarda çok sık radar ile sürat kontrolleri yapılamaktadır,özellikle ÅŸehir dışı yollarda sürat limitlerine dikkat ediniz.
Aracınızın periyodik bakımları ve kontrolleri zamanında yapılmış olup size problemsiz bir yolculuk saÄŸlanacaktır.Yine de oluÅŸabilecek arıza durumlarında ilk önce (24 saat)bizi arayınız.ArkadaÅŸlarımız sizi duruma göre bilgilendirecek ve yönlendirecektir.
Kira süreniz içersinde 3000 kilometreden fazla kullanmanız durumunda aracın bakıma gitmesi gereken kilometreyi ofisimize sorunuz,bu hem sizin daha güvenli bir yolculuk yapmanız ,hem de aracın garanti kapsamında kalabilmesi için önemlidir.
Trafik cezaları sürücüye ait olup,anında ödenmelidir.Aksi durumda yurt dışında yaÅŸayan müÅŸterilerimiz için çıkışta problem olabilir.Yurt içinde ikamet eden müÅŸterilerimiz ise tutanak düzenlenirse bunun ödemesini dönüÅŸte bize yapıp makbuz almaları gerekmektedir.

Aracı sözleÅŸmede ismi yazılı olan kiÅŸiden baÅŸkası kullanamaz, böyle bir durumda lütfen sürücüleri sözleÅŸmeye kayıt ettiriniz.

Acil Yardım ve Araç Teknik Destek : +90 532 766 25 79

Araç Teslim ve Ä°ade Bilgi Destek : Atatürk H.L: +90 541 406 54 50 - Sabiha Gökçen H.L: +90 0530 013 61 20

Rezervasyon Destek : +90 212 660 20 51 +90 541 660 20 51 Whatsapp

Türkiye'de Araç Kiralama

ÖZCAR TURÄ°ZM A.Åž